Jakie wino na majówkę?

2019-04-29

Jakie wino na majówkę?

Skoro dziś jest 29 kwietnia oznacza to jedno: majówka już za chwilę! A skoro już za chwilę, to koniecznie trzeba się zaopatrzyć w wino!

Długi weekend majowy to przecież znakomity czas na delektowanie się winem. A co warto wybrać na majówkowe popołudnie? Poniżej kilka propozycji dla Państwa.

1. Pierwsze wino, na które warto zwrócić uwagę dokonując zakupów na majówkę, to znakomicie odświeżające Vinho Verde, które własnie trafiło na półki do naszego sklepu. 
Dla mniej zaznajomionych z winami Portugalii śpieszymy z wyjaśnieniem, że Vinho Verde to wyjątkowe wina (w tłumaczeniu: wina zielone), ponieważ są to wina produkowane z winogron przed osiągnięciem pełnej dojrzałości, by uniknąć kaprysów pogody. Wina są świeże dzięki naturalnej kwasowości, odznaczają się owocowymi i kwiatowymi aromatami, mają kolor cytrynowy lub słomiany i od 8,5 do 12 % alkoholu. Wytwarza się je z lokalnych odmian takich jak Laurerio, Arinto, Trajadura, Alvarinho, czy Avesso. W sklepie Klubu Cellario czekają na Was trzy różne etykiety tego wina: Arinto, BrancoVinhao

2. Do uczczenia miłych spotkań z rodziną lub przyjaciółmi, świetnie nadają się wina musujące. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie etykiety, dostępne w naszym sklepie: Julian z winnicy Althea, delikatny, zawierający mnóstwo kwiatowych aromatów oraz pysznych, dojrzałych owoców pestkowych; oraz znakomita Cava od Rimarts, odznaczająca się jednocześnie elegancją, długością i naturalnością. 

3. Dla wielbicieli czerwieni proponujemy treściwe, dobrze zrównoważone Primitivo z winnicy Feudi di Guagnano. Bardzo przyjemne w odbiorze, doskonale nada się na majówkowe popołudnie. 

4. Dobrym wyborem będzie również sprawdzająca się w wielu przypadkach Valpolicella Superiore produkowana przez winnicę Vaona, oferująca świetne zrównoważenie pomiędzy taninami a kwasowością, z zauważalnie zachowaną owocową charakterystyką klasycznej Valpolicelli. 

5. Jeśli majówka to przecież w wielu przypadkach obowiązkowy będzie grill. Do grillowanego czerwonego mięsa dobrze pasować będzie Chianti Classico z małej winnicy Setriolo. Jest to Sangiovese z domieszką Merlota (5%), z miękkimi taninami i bardzo długim finiszem. 

6. Pikantny kurczak, dobrze doprawione szaszłyki z warzywami lub grillowane owoce? Konieczny będzie do tego Riesling, z czarującym świeżym bukietem. Doskonale nada się tutaj  Zeppelin Riesling od Max Ferd. Richter. W smaku pełne brzoskwiń oraz dojrzałych cytryn. 

To wszystkie nasze propozycje, oczywiście na więcej możecie liczyć w samym sklepie. Natomiast z pewnością chcemy Wam życzyć odpoczynku i miłych chwil spędzonych w doborowym towarzystwie przyjaciół, okraszonych wspaniałym winem! 

Polecane

Pakiet mieszany - luty 2019

Pakiet mieszany - luty 2019

Pakiet mieszany to dwa wina z lutowego pakietu czerwonego oraz dwa z lutowego pakietu białego:Columb..

Columbia Crest Two Vines Shiraz

Columbia Crest Two Vines Shiraz

To wino zrobione jest w dojrzałym, owocowym stylu Shiraz z Nowego Świata. Czarna wiśnia jest widoczn..

DeMorgenzon DMZ Chenin Blanc

DeMorgenzon DMZ Chenin Blanc

Wyczuwalne aromaty zielonych jabłek, moreli, brzoskwini nuty miodu i akcenty białych kwiatów. Na pod..

Cantine Viola Rosso Viola Magliocco

Cantine Viola Rosso Viola Magliocco

Wino ma rubinowy kolor czerwony, jest eleganckie, zrównoważone, o dobrej intensywności, harmonijne.J..